• Wszystko o męskosci

  Young happy couple in bed

  Twoje zdrowie seksualne

  Dowiedz się, w jaki sposób hormony oddziałują na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem sposobna troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i tężyznę seksualną na długi czas.

  Testosteron kieruje

  Najważniejsze przeobrażenia, przez jakie przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

  Jeszcze w łonie matki

  Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec lub jako erekcja,kamagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

  Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

  U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

  Dojrzałość
  W czasie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym efektem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
  wiecej informacji tutaj viagra

  Categories: problemy z potencją

  Tagi: , , , , , ,

  Comments are currently closed.